DLA RODZICÓW

NOWOŚCI

Archiwum newsów 2015.07-12 oraz galerie zdjęć

83

2015-12-18

Zawitali goście, przybyli rodzice ,pojawili się aktorzy i 18 grudnia w Publicznej Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Umiastowie  rozpoczęły się Jasełka.

     Mały Anioł nie mógł zrozumieć dlaczego nie może się wyspać w niebieskiej pościeli, skąd wokół tyle hałasu i dziwnego oczekiwania. Starsi koledzy podjęli się opieki nad nim i wyjaśnili mu powody tego zamieszania. Rezolutny maluch spakował swoje rzeczy, by pospieszyć z pomocą do Maryi. Uważał, że jako posłaniec z nieba będzie potrzebny do codziennej posługi; przyniesie poduszkę, stołeczek pod nogi,  umyje naczynia, posprząta podłogi. Spodziewał się, że na Matkę Zbawiciela czeka pałac, służba i życie w luksusach.

 Rozczarował się bardzo, gdy zobaczył w jakich warunkach przebywa Maryja, Józef i nowonarodzone Dziecię. Żeby przerwać jego zmartwienie starsi Aniołowie zlecili mu jako następne zadanie obudzenie pasterzy i przekazanie im nowiny o narodzeniu Jezusa. Przerażeni, początkowo odebrali wizytę Małego jako pojawienie się niebezpiecznej zjawy, o której wcześniej rozmawiali. Po wyjaśnieniach pospieszyli do Betlejem, by oddać hołd i przywitać Dzieciątko.

Trzej królowie długo wędrowali i szukali w Betlejem miejsca narodzin Jezusa, by odnaleźć Go  w stajence, na sianie. Z radością oddali Mu cześć i  złożyli u Jego stóp przyniesione dary.

   Małego Anioła czekało ostatnie, bardzo poważne zadanie. Musiał dotrzeć do mieszkań i serc  ludzi na Ziemi. ,,Góra” zleciła mu odnaleźć  Umiastów i  tu właśnie, pytając o drogę, zawitał w pierwszej kolejności.

Wspólne śpiewanie kolęd  podczas trwania Jasełek, pozwoliło zebranym na włączenie się w nastrój radosnego oczekiwania na nadchodzące święta.

   Aktorzy, uczniowie klasy trzeciej i dwoje uczniów z klasy drugiej wystąpili brawurowo, z dużą swobodą i obyciem scenicznym. Ich występ został nagrodzony brawami na stojąco.

Podziękowania za pełne humoru Jasełka złożyła pani Dyrektor- Grażyna Pytkowska, pan Burmistrz- Paweł Kanclerz, pan Andrzej Cichal- Przewodniczący Rady Miejskiej . Do dzieci powędrowała torba ze słodyczami od gości.

Dzielenie się opłatkiem i  wieczerza zakończyła ten radosny i miły wieczór.

Małych aktorów czekał występ 22 grudnia podczas szkolnej Wigilii.

 

autorka zdjęć i tekstu: Jadwiga Bieńkowska

Jasełka 2015

82

A święta tuż, tuż…

2015-12-17

Czas przed świętami Bożego Narodzenia to w naszej szkole nie tylko czas oczekiwania na nie, ale także  dużo wydarzeń i pracy.

Wzorem minionego roku uczniowie postanowili wykonać ozdoby na kiermasz świąteczny. Ciekawe, kolorowe i efektowne prace szybko znalazły nabywców. Zebrane pieniądze zostały przeznaczone na dofinansowanie wiosennej wycieczki  uczniów.

Nie można także było pominąć konkursu na bożonarodzeniowe szopki. Wykonywane w domach  zaangażowały do ich budowy całe rodziny. Pomysłowość, wykorzystane materiały, estetyka wykonania

 i ogólne wrażenie piękna,  przyprawiły jury o zawrót głowy i trudno było wyłonić zwycięzcę, dlatego nagrodzono wszystkich wykonawców.

Pozostało już tylko oczekiwanie na Wigilię szkolną i  Jasełka.

 

autorka zdjęć i tekstu: Jadwiga Bieńkowska

81

2015-12-09

9 grudnia rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. „Podróże Smoka Wuzetka po Powiecie Warszawskim Zachodnim”. Na konkurs wpłynęło prawie 400 prac z 14 szkół z terenu powiatu.

Tematem prac były podróże Smoka Wuzetka po różnych ciekawych miejscach powiatu warszawskiego zachodniego. W naszej szkole udział w konkursie wzięło 14 uczniów klasy pierwszej i 3 uczniów z klasy trzeciej. Wszyscy otrzymali kolorowe dyplomy z podziękowaniem za udział. Jedno z 17 wyróżnień zdobyła Łucja Makowska z klasy pierwszej. Jury oceniało prace biorąc pod uwagę przede wszystkim zaangażowanie, pomysłowość, estetykę wykonania, zgodność z tematyką oraz samodzielność wykonania pracy. Cieszymy się z sukcesu Łucji i gratulujemy!

  Spotkanie ze smokiem Wuzetkiem i rozdanie nagród odbyło się w Gościńcu Julinek w Lesznie. Bardzo podobała nam się miła i serdeczna atmosfera. Na początku uroczystości Wicestarosta Paweł Białecki i Przewodnicząca jury, radna powiatu Blanka Jabłońska wręczyli nagrody i dyplomy autorom najlepszych prac. Gratulował oczywiście smok Wuzetek, któremu dzieci mogły "przybić piątkę".  Mali artyści oraz nauczyciele zostali zaproszenie na słodki poczęstunek. Największą jednak atrakcją były zabawy i tańce ze smokiem, który częstował zebranych cukierkami, pozował do zdjęć i był tak sympatyczny, że, chociaż jest smokiem – nikt go się nie bał!

 

autorka zdjęć i tekstu: Beata Truszkowska

Powiatowy konkurs plastyczny

80

2015-12-08

6 grudnia-to dzień na który dzieci czekają niecierpliwie. Zaraz po przebudzeniu szukają upominków pod poduszką, w zawieszonych skarpetach lub innych miejscach, w których w minionych latach Mikołaj zostawiał dla nich prezenty.

Szkołę w Umiastowie ten wyczekiwany gość odwiedził także i w tym roku. Zostawił dzieciom list, w którym napisał, że ze względu na brak czasu musi pojechać dalej, ale wie wiele o ich nauce, zachowaniu i ma nadzieję, że będą

coraz lepszymi uczniami.

Postąpił zgodnie ze swoim zwyczajem i ukrył worek z niespodzianką. Było dużo

radości i napięcia przy jego szukaniu . Szczęśliwie odnaleziony, został przyniesiony na salę rekreacyjną. Okazało się, że  zawierał słodycze dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Miło i słodko minął dzień 6 grudnia, nad organizacją którego czuwała pani Agnieszka Grabowska.

 

autorka zdjęć i tekstu: Beata Truszkowska

Wizyta Mikołaja

79

Na spektaklu pt.: ,,Ekopingwiny”

2015-11-30

Uczniowie naszej szkoły 30 listopada wybrali się na przedstawienie pod tytułem ,,Ekopingwiny”.

Ziemi zagraża katastrofa ekologiczna i zagłada wszystkich istnień. Jej początek będzie miał miejsce na Madagaskarze. Tę zieloną wyspę podstępem opanowała Wściekła Pirania, która robi co chce i tym samym zagraża naszej planecie. Na ratunek światu wyruszają bohaterskie Pingwiny wspierane przez Lemury. Podejmują się różnych zadań, nie zawsze bezpiecznych, by przeciwstawić się zagrożeniu i zapobiec całkowitej zagładzie. Robią wiele, by Ziemia nie zamieniła się w jałową, bezużyteczną pustynię.

Aktorzy uświadamiają widzom, że oni mogą pomóc naszej planecie poprzez świadomość własnych potrzeb, racjonalne zakupy, segregację odpadów. Życie ludzi według hasła ,,więcej, więcej”, skończy się dla nich tragicznie. Poddawanie się reklamom i promocjom oraz hasłom ,,Więcej za mniej” to krótkowzroczne działania. Te pragnienia człowieka to w ekologii nowy problem, który prowadzi do  degradacji i dewastacji natury, a tak niewiele potrzeba trudu, by każdy z nas miał swój wkład w bezpieczną przyszłość Ziemi.

Dzięki  wysiłkowi i wzajemnemu wsparciu  brawurowa akcja ratownicza podjęta przez zwierzęta kończy się zwycięstwem. To przesłanie jest wskazówką dla wszystkich mieszkańców  naszej planety, że misja ratowania świata zależy tylko od nas.

 

autorka zdjęć i tekstu: Jadwiga Bieńkowska

78

2015-11-29

Bez andrzejkowych wróżb i zabaw trudno sobie wyobrazić mijający listopad,

dlatego też pani Agata Wysmolińska, w dniu 29 XI zorganizowała dla uczniów naszej szkoły ten czarodziejski wieczór.

Rozpoczęła go krótkimi informacjami na temat  pochodzenia tego zwyczaju, a potem nastąpiła  tradycyjna ,,wędrówka”butów. Osoba, której but pierwszy przekroczył szkolny próg, ma w perspektywie wspaniałe podróże i wycieczki w nadchodzącym nowym roku. Każdy wstrzymywał oddech i marzył, żeby to on był zwycięzcą w tej zabawie.

 Liczba oczek na  wyrzucanych w czarodziejskim kole kostkach, też przynosiła dobre wróżby na przyszłość.

   Słomki z wypisanymi imionami dzieci, puszczane na wodę parami, pomagały im stwierdzić, czy zawiązane przyjaźnie są szczere i długotrwałe, puszczane grupami obrazowały stan kontaktów koleżeńskich w poszczególnych klasach.

  Celowanie w imiona zapisane na sercach, to poważna, wymagająca precyzji praca, by trafienie było zgodne z marzeniami. Wiele emocji wywołał wybór właściwego kubka, gdyż każdy z nich ukrywał inne akcesoria, a co za tym idzie, związane z nimi przepowiednie.

 Taniec z balonikiem był wstępem do następnej wróżby. Kolor znajdującej się w jego środku kartki, mówił wiele o wydarzeniach czekających jego właściciela, więc każdy z ochotą i radością, zatykając uszy, przekłuwał balon, by się do niej dostać.

 Ostatnią z andrzejkowych wróżb było lanie wosku przez dziurkę klucza,

i  podziwianie otrzymanych figur. W ich kształtach można było, korzystając  z podpowiedzi dziecka, odkryć jego tajemnicze marzenia.

Zabawa przyniosła dużo radości i na pewno niektóre z wróżb i marzeń z tego magicznego wieczoru spełnią się w codziennym życiu. Mikołaj i święta są już blisko.

 

autorka zdjęć i tekstu: Jadwiga Bieńkowska

ANDRZEJKOWE ZABAWY

77

2015-11-10

Pod takim tytułem uczniowie klasy trzeciej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Umiastowie  zaprezentowali zebranym inscenizację dotyczącą odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

Piosenka pt. ,,Pierwsza Kadrowa” rozpoczęła ich występ. Zaśpiewana z zaangażowaniem i radośnie zachęciła widzów do uważnego śledzenia wydarzeń w przedstawieniu.

  Do wiejskiej chaty  przybywa polskie wojsko, a gospodarze starają się przyjąć ich zgodnie z przysłowiem ,,Czym chata bogata, tym rada”. Ułani za pomocą piosenki ,,Przybyli ułani pod okienko” opowiadają gospodarzom o swoich wojskowych celach i zamierzeniach, które  nie zawsze mają szczęśliwe zakończenie. Smuci się z tego powodu młoda dziewczyna w piosence ,,Wojenko, wojenko, cóżeś ty za pani”. Otuchy zebranym dodaje pojawienie się Komendanta Józefa Piłsudskiego i śpiewana dla niego pieśń ,,O miłym wodzu”.

  Po  wierszu ,,Kto Ty jesteś?” Marszałek i zebrani rozprawiają gorąco słowami ,,Roty” o wydarzeniach z historii Polski. Odjeżdżającym żołnierzom, zasmucone dziewczyny na pożegnanie śpiewają piosenkę ,,Rozkwitały pąki białych róż”.

Oddaniem czci i chwały twórcom Konstytucji 3 maja, bohaterom powstania listopadowego, powstania styczniowego, poległym na frontach pierwszej wojny światowej, wojny bolszewickiej i odśpiewaniem hymnu Polski zakończona została, przygotowana pod kierunkiem pani Jadwigi Bieńkowskiej, inscenizacja z okazji 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Test z zawartych w przedstawieniu wydarzeń przeprowadziła pani dyrektor Grażyna Pytkowska. Uczniowie chętnie brali w nim udział i wykazali się dużą wiedzą na temat  historii naszego kraju, dotyczącej powrotu Polski na mapy świata.

 

autorka zdjęć i tekstu: Jadwiga Bieńkowska

11 LISTOPADA - ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

76

2015-10-26

Październik-czas złotej jesieni, to dobra pora na wycieczkę do Powsina. 26 października uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Umiastowie wybrali się z wizytą do Ogrodu Botanicznego.

   Projekcja filmu ukazująca ciekawostki przyrodnicze, występujące w świecie, stanowiła dla nich ogromną atrakcję. Zaciekawieni, pytali o inne dane dotyczące prezentowanego materiału. Byli zadowoleni, gdy okazało się, że na niektóre z pytań pani prowadzącej zajęcia, oni sami potrafili udzielić poprawnej odpowiedzi.

     Oddział przedszkolny z panią przewodnik wybrał się na spacer po ogrodzie, a pozostali uczniowie podzieleni na grupy, w pracowni, z zapałem zabrali się za wykonywanie preparatów. Mogli je zrobić z liścia pokrzywy, purchawki lub brudnej wody. Po krótkim namyśle zabrali się do pracy. Z zainteresowaniem i ciekawością oglądali wykonane preparaty pod mikroskopem elektronicznym. Szokiem dla wszystkich był obraz brudnej kropli wody.

   Nikt nie przypuszczał, że żyje w niej tak wiele mikroorganizmów np. orzęski i wrotki, które dla ludzi nieprzestrzegających higieny są groźne. Czystość paznokci i dłoni oglądana pod mikroskopem spowodowała, że po prezentacji wszyscy natychmiast szorowali ręce.

   Tym razem nie trzeba było nikogo przekonywać, że brudne ręce, to przyczyna wielu chorób, które często sami wprowadzamy do naszego organizmu.

Nastąpiła wymiana grup i na spacer po parku wyruszyły dzieci, które skończyły zajęcia warsztatowe z preparatami. Widok roślin w arboretum, wzbudził podziw i zachwyt. Ważne było także to, że można było zobaczyć na własne oczy, te rosnące w dalekich, gorących krajach, a niektóre z nich dotknąć i powąchać za zgodą pani przewodnik.

   Dalszy spacer po parku, oglądanie drzew i roślin tam rosnących, okazał się także dużą atrakcją, a przekazywane o nich informacje wzbudzały zainteresowanie i ciekawość dzieci.

   Słoneczna pogoda dodawała uroku drzewom i krzewom w jesiennej szacie. Czarowały one naszych wycieczkowiczów wszystkimi barwami jesieni.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń, zdobytych wiadomości i interesujących spostrzeżeń, powrócili do szkoły i domów.

 

 

autorka zdjęć i tekstu: Jadwiga Bieńkowska

Na wycieczce w Powsinie

75

Ludziki, zwierzątka i… ziemniaki

2015-10-23

Święto Pieczonego Ziemniaka oprócz wycieczki do Julinka zaowocowało jeszcze szkolnym konkursem na różne prace dzieci wykonane z ziemniaka jako podstawowego budulca. Do ozdabiania wykonanych ludzików i zwierzątek można było użyć dowolnych materiałów. Tu autorzy mieli możliwość wykazania się swoją fantazją i inwencją twórczą. Samorząd Uczniowski ogłosił termin ich wykonania w dniach 19  X -25 X. Konkurs wzbudził duże zainteresowanie, wpłynęły na niego 24 prace. Trudną decyzję miała do podjęcia  komisja gdyż ludziki były kolorowe, niepowtarzalne i widać było wkład włożonej w ich wykonanie pracy. Ostatecznie jury wytypowało 8 autorów, których dzieła nagrodzono serduszkiem z pralinkami. Pozostali uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni słodyczami.

 

autorka zdjęć i tekstu: Jadwiga Bieńkowska

74

2015-10-17

W tym roku szkolnym Święto Pieczonego Ziemniaka  odbyło inaczej niż zazwyczaj. 17 października uczniowie naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do Julinka. Na miejscu, do wspólnej zabawy zachęcali animatorzy, z czego skwapliwie korzystały dzieci aktywnie włączając się do wszystkich proponowanych zajęć. Zabawy z chustą animacyjną, przechodzenie przez tunel, gra w komórki i różne akrobatyczne figury na planszy z kółkami, gromadziły dużo chętnych do wspólnych harców i wywoływały salwy śmiechu. Ogromnym powodzeniem cieszyły się zwierzątka wykonywane z baloników. Chętne dzieci mogły wziąć udział w nauce ich wykonywania. Aplauz zebranych zyskała straszna czarownica, która wydając przerażający głos ,walczyła z atakującą ją armią dzieci.

Zakończeniem radosnej wyprawy była wizyta w Mc Donald i powrót do domów.

Mimo deszczowej pogody wyjazd należy zaliczyć do interesujących i udanych.

 

autorka zdjęć i tekstu: Jadwiga Bieńkowska

Na wycieczce w Julinku

73

2015-10-14

W Publicznej Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Umiastowie Dzień Edukacji Narodowej jest świętem obchodzonym uroczyście i zarazem radośnie.

W tym roku klasa trzecia pod kierunkiem pani Jadwigi Bieńkowskiej przygotowała dla zebranych inscenizację pod tytułem ,,W szkole jak w teatrze”. Prezentowane w niej zachowania, wydarzenia i charaktery dzieci były odzwierciedleniem różnych sytuacji występujących w szkołach na co dzień. Dlatego też, przedstawienie mimo tego, że piętnowało zachowania nieciekawych ,,typków” bardzo się podobało. Dużo śmiechu wywołały dowcipy związane z uczniami, ich zachowaniem w szkole i relacjami z nauczycielem.

Druga część uroczystości została poświęcona przyjęciu pierwszaków w poczet uczniów naszej szkoły. Stremowana, ale uśmiechnięta piętnastka zaprezentowała  program przygotowany pod kierunkiem pani Beaty Truszkowskiej. Zła wróżka rzucając czar, powiedziała, że chociaż będą się uczyły, to nie zapamiętają  zdobytych wiadomości, umiejętności i nadal będą przedszkolakami. Dzieci, realizując zadania, w Krainie Śpiewu  zdobyły klucz wiolinowy, w Krainie Pracy –pszczołę. Kraina Mądrości  ofiarowała im sowę, a Kraina miłości –serce. Dzięki tym symbolom, w zdobyciu których pomagały uczennice klasy trzeciej, Dobra Wróżka  zdjęła z dzieci złe zaklęcie i mogły przystąpić  do Ślubowania. Po złożeniu przyrzeczenia przez  piętnastkę wstępujących  do klasy pierwszej ,pani dyrektor Grażyna Pytkowska  pasowała każdego z nich i  przyjmowała w poczet uczniów naszej szkoły.

W dyplomach, nowi już uczniowie ,składali swój ,,podpis” palcem pomalowanym atramentem. Wręczenie tarczy szkolnej i kuferka obfitości  stanowiło ukoronowanie trudów  pierwszaków. Spotkanie przy pysznych ciastach, torcie przygotowanym przez mamy i  wspólna zabawa ,zakończyły bogaty program tego dnia.

 

autorka zdjęć i tekstu: Jadwiga Bieńkowska

W Dniu Edukacji Narodowej

72

2015-10-08

Teatr lalek,,Bajka”8 października przedstawił w szkole inscenizację pod tytułem ,,Kocmołuszek”. Celem bajki było promowanie zdrowego odżywiania się oraz higieny własnej i otoczenia. Akcja rozgrywała się na zamku Księcia Brudasa.

Jego syn Kocmołuszek i córka Anemiczka swoim wyglądem zniechęcały widownię do siebie. Dzięki pomocy Królewny Śnieżki Brud-Czarodziej  uciekł z pola walki. Także Próchnica, Mikroby i Anemia opuściły zamek Księcia Brudasa.

Owoce i Warzywa, zawarte w nich Witaminy oraz Mydło, Grzebień i Gąbka

objęły rządy w czarodziejskim zamku. Dzieci księcia zmieniły się nie do poznania. W ich otoczeniu także zapanowała higiena i zdrowe zasady odżywiania. Bajka  i zawarte w niej przesłanie trafiło do uczniów. Solennie obiecali, że będą postępowali zgodnie z nauką wynikającą z treści inscenizacji.

 

autorka zdjęć i tekstu: Jadwiga Bieńkowska

BAJKA ,,KOCMOŁUSZEK”

71

O TEATRZYKU PT., ,KOZUCHA KŁAMCZUCHA”

2015-09-23

W progi szkoły 23 października zawitał teatrzyk z przedstawieniem pod tytułem ,,Kozucha Kłamczucha”. Chytra, przebiegła koza okłamywała gospodarza, że pasąca ją dziewczynka Zazulka źle wypełnia swoje obowiązki. Fałszywe oskarżenie spowodowało zwolnienie pasterki.

Zwierzęta nie mogły się pogodzić z nieuczciwym postępowaniem rogatej bohaterki i doprowadziły do tego, że gospodarz pod ich namową, używając podstępu udowodnił jej kłamliwe oskarżenia. Zazulka wróciła do wykonywania swoich czynności  i wybaczyła kozie, która zrozumiała swój błąd i przeprosiła dziewczynkę.

 W trakcie trwania przedstawienia aktorzy zapraszali widzów do wspólnej zabawy, prosili ich o podpowiedzi i odpowiedzi. Dzieci bardzo chętnie zgłaszały się do przedstawionych zadań. Ich spontaniczne  reakcje, aktywność, były dowodem na to, że spektakl  przypadł im do gustu. Nagrodą i podziękowaniem  dla występujących aktorów były brawa naszej szkolnej publiczności.

 

autorka zdjęć i tekstu: Jadwiga Bieńkowska

70

2015-09-18

Wybory do nowego składu Samorządu Uczniowskiego odbyły się 18 września.

W tym roku szkolnym na stanowisko prezesa zgłosiły swoje kandydatury dwie uczennice z klasy trzeciej, a o stanowisko sekretarza ubiegała się jedna. Każda z kandydatek zaprezentowała swoją osobę i  przedstawiła program działania. Szczególną uwagę i aplauz wywołała prezentacja Nikoli Kułakowskiej, która nie mając przeciwników w wyborach objęła funkcję sekretarza. W demokratycznych wyborach uczniowie wybrali pośród dwóch kandydatur na funkcję prezesa- Krystynę Albińską, wiceprezesa- Oliwię Drejewicz.

Również  inne funkcje, przyznane na podstawie wyborów naszych uczniów zostały przydzielone osobom:

Julia Stebel- kl.3.,Wojciech Moszczyński- kl.2. –opiekunowie sprzętu sportowego

Róża Albińska-kl,1.,Magdalena Krzemień-kl.0- opiekunki łazienki dziewcząt

Paweł Lewandowski-kl.3.Sebastian Danicki-kl.0.-opiekunowie łazienki chłopców

Natalia Sandomierska-kl.3.-opiekunka roślin na sali rekreacyjnej

Leon Dobiszewski-kl.3.-opiekun gier

Z ramienia Rady Pedagogicznej opiekunką Samorządu Uczniowskiego została

wybrana pani Beata Truszkowska. Wybranym władzom uczniowskim gratulacje złożyła pani dyrektor Grażyna Pytkowski i grono pedagogiczne.

 

autorka zdjęć i tekstu: Jadwiga Bieńkowska

SAMORZĄD UCZNIOWSKI 2015/2016

68

2015-09-01

,,Było pięknie, będzie piękniej”- takim hasłem uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Umiastowie po wysłuchaniu hymnu i wciągnięciu flagi na maszt rozpoczęli nowy rok szkolny.

Pani dyrektor Grażyna Pytkowska powitała gościa-wiceburmistrza Ożarowa Mazowieckiego,  pana Dariusza Skarżyńskiego, zarząd SWRiEDW- prezesa pana Tadeusza Pytkowskiego,  zastępcę  prezesa panią Bogumiłę Karlicką, nauczycieli, rodziców, a  szczególnie ciepło i serdecznie uczniów naszej szkoły.

Życzenia pomyślności  wszystkim zebranym złożył wiceburmistrz pan Dariusz Skarżyński. Po informacjach dotyczących organizacji nowego  roku szkolnego, uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami. Można był przywitać się z kolegami, opowiedzieć o wakacyjnych przeżyciach, ustalić najbliższe zadania dotyczące pracy szkoły i klasy. Z zapałem, chęcią do pracy i nowo podjętymi postanowieniami dotyczącymi nauki w nadchodzącym roku szkolnym, jeszcze bez książek i plecaków powędrowali do domu.

 

autorka zdjęć i tekstu: Jadwiga Bieńkowska

WITAMY W SZKOLE

 

wykonanie - hosting - obsługa

Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju i Edukacji Dzieci Wiejskich przy S.P. im. Adama Mickiewicza w Umiastowie