DLA RODZICÓW

NOWOŚCI

Archiwum newsów 2016.01-07 oraz galerie zdjęć

97

2016-06-04

Na tradycyjnym, rodzinnym pikniku spotkaliśmy się 4 czerwca.

Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy inscenizacjami oddziału przedszkolnego przygotowanymi przez dzieci dla ich rodziców. W dalszej części wystąpili uczniowie klas I-III .Każda z grup została nagrodzona brawami i uśmiechami najbliższych. Wręczenie własnoręcznie zrobionych upominków i złożenie życzeń zakończyło część oficjalną i można było udać się  na zabawę .

   Dużym powodzeniem cieszyła się karuzela i zjeżdżalnia. Dzieci wraz z rodzicami chętnie brały udział  w konkursach prowadzonych przez animatorkę.

   Nadwątlone siły można było zregenerować  watą cukrową i popcornem.

Wspólne, rodzinne świętowanie, to jak zawsze okazja do zacieśnienia i umocnienia rodzinnych więzi.

autorka zdjęć i tekstu: Jadwiga Bieńkowska

Piknik ,,Mama Tata i Ja”

98

Minął rok szkolny 2015/2016

2016-07-09

Za nami następny rok szkolny poświęcony zdobywaniu wiedzy, nabywaniu umiejętności, szlifowaniu swoich uzdolnień i odkrywaniu nieznanych sekretów życia szkolnego.

Trzecią klasę w minionym roku szkolnym ukończyło siedmioro uczniów: Krystyna Albińska, Leon Dobiszewski, Oliwia Drejewicz, Nikola Kułakowska, Paweł Lewandowski, Natalia Sandomierska, Julia Stebel.

Zgodnie z tradycją na pożegnanie odczytali swoje wspomnienia, związane z ich pobytem w szkole.

 

KRYSIA

W tej szkole byłam 4 lata i pół roku. Odkryłam jej istnienie z ulotki, którą wzięłam z Urzędu Gminy. Gdy moi rodzice mnie tu zapisali, bardzo się wstydziłam. Rok opiekowała się mną pani Agnieszka. Następne 3 lata uczyła mnie pani Jadzia. Ze świetlicy wspominam panią Agatę dlatego, że zawsze mi pomagała. Oczywiście nigdy też nie zapomnę wspaniałego księdza Krzysztofa i pani Angeliki.  Dziękuję.

Krysia

LEON

Miło wspominam naukę w szkole w Umiastowie. Bardzo podobał mi się wyjazd do Wieliczki i Bałtowa. Zafascynowała mnie również nauka gry w szachy. Lubiłem też spędzać przerwy na świeżym powietrzu. Miałem sympatycznych znajomych w klasie i bardzo miłą nauczycielkę z fantastycznym poczuciem humoru. Z pewnością był to ciekawy rozdział w moim życiu.

Leon

OLIWIA

Do szkoły w Umiastowie trafiłam będąc 3,5 letnią dziewczynką. Byłam najmłodsza w grupie.

Najpierw  uczęszczałam do oddziału przedszkolnego, gdzie opiekowała się mną pani Beatka.

Dzięki niej było mi tu dobrze. Gdy później trafiłam pod skrzydła pani Agnieszki czułam żal, że zmieniła się wychowawczyni. Ale ten żal nie trwał długo. Pani Agnieszka okazała się być równie cudowną osobą, jak pani Beata. Często mnie chwaliła, była dla mnie bardzo miła, dobra, wyrozumiała i nauczyła mnie dużo piosenek. Jednak moje serce skradła pani Jadzia. To kobieta petarda, wesoła, mądra i dobra. To z nią czuję się najbardziej związana. Wiele mnie nauczyła. Nie tylko tabliczki mnożenia i dodawania, ale też tego jak radzić sobie w grupie rówieśników. Dbała o mnie i pomagała kiedy trzeba. Mamy też za sobą kilka ciężkich rozmów. Nie mogę nie wspomnieć też o pani Agacie, którą spędzałam czas na świetlicy. Pani rozmawiała ze mną nieraz długie chwile. Znalazłam w pani Agacie powiernika swoich kłopotów. Cieszę się, że tak chętnie ze mną rozmawiała. Szczerze ją polubiłam. Będę bardzo tęsknić za szkołą, za wyjątkową atmosferę, nauczycielami i kolegami. To w Umiastowie poznałam smak pierwszych przyjaźni, kłótni, oraz rywalizacji. Cieszę się, że trafiłam na takich kolegów i koleżanki, z którymi mogłam śmiać się i czubić. Wszystko, co tu przeżyłam pozostanie w mojej pamięci; wszystkie występy, konkursy recytatorskie i plastyczne, angielski z panią Angeliką, wycieczki, zabawy na dworze, uroczystości, pikniki, oraz prace w ogrodzie. Dlatego dziś żegnam się z wielkim żalem, ale wiem, że jestem dobrze przygotowana na spotkanie z nową szkołą.

Oliwia

MAM NA IMIĘ NIKOLA

Do szkoły w Umiastowie przyszłam w wieku 4 lat. W przedszkolu uczyła mnie pani Agnieszka. Bardzo lubiłam wspólne zabawy i śpiewanie piosenek. Gdy rozpoczynałam naukę w klasie I ucieszyłam się, że będzie mnie uczyć pani Jadzia. Miła atmosfera zachęciła mnie do nauki. Pani Jadzia to osoba wymagająca, ale z dużym poczuciem humoru. Dzięki niej odkryłam swoją pasję i mały talent aktorski, który zamierzam szlifować. Z dumą reprezentowałam naszą szkołę na konkursach recytatorskich. Języka angielskiego uczyła mnie pani Angelika. Z nią przyswajanie obco brzmiących słów było łatwe i przyjemne. Religii uczył mnie najpierw ksiądz Andrzej, a później zastąpił go ksiądz Krzysztof. Dyrektorką była pani Grażyna. Wydawała mi się na początku osobą srogą, ale kolejne dni, miesiące i lata pokazywały jej łagodne oblicze. Potrafiła udzielić wsparcia i mądrych rad. Nie mogę zapomnieć o pani Agacie. Czas spędzony na świetlicy mijał szybko podczas ciekawych zajęć. Nawiązałam tu wiele znajomości i przyjaźni. I choć nasze drogi dziś się rozchodzą, mam nadzieję, że niektóre  z nich przetrwają. Nigdy nie zapomnę o tej szkole, nauczycielach, koleżankach i kolegach.

  Dziękuję !!!!

Nikola

PAWEŁ

Moja szkoła jest najlepsza, wesoła i kolorowa. Pięć lat minęło bardzo szybko. Pamiętam jak przyszedłem pierwszy raz przestraszony i wstydliwy, a wychodzę wesoły i szczęśliwy.

Nauczyłem się tu wszystkiego: pokory, dobrego zachowania i tego jak pokonywać trudności. Trochę się smucę rozstając się ze wszystkimi, a najbardziej z panią Jadzią, bo pani uczyła nas czytać sylabami, pisać z przecinkami, jak się zachowywać, wybaczać i okazywać wdzięczność.  Gdy byłem nieznośny to pani przywracała do porządku, a smutnego przytulała, pochwaliła zawsze za moje starania. Troszczyła się o nas zawsze. Dużo trudu ją to kosztowało, dużo serca nam oddała. Chcę podziękować za wszystko i ukłonić się nisko.

Paweł

NATALIA

Chodziłam do tej szkoły 4,5 roku. Nauczyłam się przez te wszystkie lata jak pracować w grupie, a także tolerancji i szacunku do ludzi. Podobały mi się konkursy, zabawy i wycieczki. Nauczyciele w tej szkole są mili, wyrozumiali i pomocni w każdej sytuacji. Dziękuję wszystkim nauczycielom, a szczególnie kochanej pani Jadzi za zdobytą wiedzę, a koleżankom i kolegom za miłą atmosferę.

Natalia.

JULIA

Najmilej wspominam chwile spędzone w szkole z moją klasą. Wspominam oddział przedszkolny z panią Agnieszką. Najciekawsze zabawy, wycinanki, malowanie, oraz poznawanie liter. I klasa była dla mnie dużą frajdą- zapoznałam się z panią Jadzią. W II i III klasie pani dużo wymagała, ale robiła to w sposób miły, bezstresowy. Bardzo polubiłam swoją wychowawczynię. Miło wspominam swoje koleżanki i kolegów, czas spędzony na zabawach, organizowane przez wszystkie panie, a także panią dyrektor spotkania wigilijne, Jasełka, Dzień Babci i Dziadka, piknik rodzinny, wycieczki szkolne oraz wiele innych imprez. W ciepłe i słoneczne dni wychodziliśmy na plac, a zabawom i gonitwom nie było końca.

Uważam, że szkoła w Umiastowie dostarczyła mi miłych wrażeń, radości i wiedzy. Stałam się uczennicą starszą, mądrzejszą, z większymi umiejętnościami. Dała mi wiele wspaniałych wspomnień, których na pewno długo nie zapomnę.

Julia

 

autorka tekstu: Jadwiga Bieńkowska

96

2016-05-30

Na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie wybraliśmy się 30-31 maja. Wyjazd spod szkoły, gdzie żegnali nas rodzice, potem podróż i oczekiwanie na atrakcje czekające nas w Bałtowie. Wędrówka szlakiem dinozaurów, wiadomości o ich życiu i występowaniu w różnych erach dostarczyły uczestnikom dużo wiadomości. Ich uzupełnieniem była wizyta w muzeum, oceanarium i projekcja filmu o dziejach Ziemi w 5 D.

       Podziwianie miniatur polskich zamków, a następnie oglądanie z okien autokaru zwierząt w Górnym Zwierzyńcu stanowiło dużą atrakcję. Wędrówka po Małym Zwierzyńcu, możliwość karmienia żyjących tam zwierząt, wszystkim bardzo przypadła do gustu. Ukoronowaniem wizyty była możliwość zabawy w parku rozrywki. Mimo wysokiej temperatury wszyscy uczestnicy bawili się doskonale.

  Dojazd na miejsce zakwaterowania, zjedzenie obiadu, chwila odpoczynku i nowa atrakcja--dyskoteka. Na niej można było zaprezentować toalety, fryzury i wszystkie style tańca.

  Wieczorne harce, długie rozmowy,  nie przeszkodziły niektórym uczestnikom we wczesnej pobudce. Pakowanie bagażu, śniadanie i ruszyliśmy na spotkania z atrakcjami w drugim dniu naszego wyjazdu.

  Rozpoczęliśmy go wizytą w Babyjagowie, by następnie wjechać zaprzęgiem na Święty Krzyż. Pieszy powrót do autokaru i podróż do Kielc, gdzie zwiedziliśmy Kadzielnię.

Ostatnim punktem programu była wizyta w Zagnańsku. Dąb Bartek  przywitał nas deszczem, ale nie przeszkodziło nam to w  podziwianiu jego wyglądu.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń dotarliśmy do szkoły, gdzie na swoje pociechy czekali stęsknieni rodzice.

autorka zdjęć i tekstu: Jadwiga Bieńkowska

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

95

Konstytucja 3 Maja

2016-04-29

Minęło 225 lat od utworzenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie nowoczesnej, spisanej konstytucji.

Jej założenia w naszej szkole starali się nam przybliżyć uczniowie klasy drugiej w inscenizacji przygotowanej pod kierunkiem pani dyrektor Grażyny Pytkowskiej.

Przedstawiono w niej postać króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, sytuację polityczną w państwie i osoby, które były autorami konstytucji

i współpracowały przy jej powstaniu. Zmiany w państwie,  na podstawie zapisanych w tym nowoczesnym dokumencie ustaleń były ogromne.

Uzupełnieniem występów uczniów była prezentacja multimedialna z okresu powstawania tego ważnego dokumentu. Odśpiewaniem hymnu przez wszystkich zebranych zakończyliśmy uroczystość poświęconą rocznicy powstania Konstytucji 3 Maja.

 

autorka zdjęć i tekstu: Jadwiga Bieńkowska

94

2016-04-28

Wiadomo, że gra w szachy wpływa na wszechstronny rozwój dzieci, uczy odpowiedzialności za własne decyzje oraz odwagi i chęci podejmowania ryzyka po uprzedniej analizie sytuacji.

Kształci pamięć,  umiejętności abstrakcyjne, rozwija wyobraźnię przestrzenną, wpływa na rozwój osobowości, a przede wszystkim rozwija logiczne myślenie. Jest to kombinacja sportu, naukowego myślenia i elementów sztuki. Dlatego też w naszej szkole propozycja nauki gry w szachy zyskała zwolenników nie tylko wśród uczniów, ale także i ich rodziców. Zajęcia prowadzone są w dwu grupach; 1 grupa-chętni z oddział przedszkolnego i 2 grupa-z klas 1-3.

Z przyjemnością  uczęszcza na nie duża liczba uczniów z obu grup. Z zapałem oddają się tej

nauce cierpliwie zdobywają nowe umiejętności.

Korzyści wynikające z umiejętności gry w szachy:

rozwijają zdolności matematyczne,

rozwijają wyobraźnię,

rozwijają logiczne myślenie,

rozwijają kreatywność,

rozwijają komunikację,

rozwijają koncentrację,

umiejętność podejmowania decyzji,

uczą dyscypliny,

umiejętność rozwiązywania problemów ,

uczą odpowiedzialności,

kreują intelekt,

dają pewność siebie,

uczą zaangażowania,

uczą szacunku i poszanowania rywala,

uczą pilności, systematyczności,

rozwijają pamięć,

uczą determinacji,

wyrabiają zmysł obserwacji,

uczą systematyczności,

uczą radzić sobie z niepowodzeniami,

uczą cierpliwości,

uczą strategicznego myślenia,

uczą zaangażowania,

rozwijają umiejętność nauki na własnych błędach,

dodają odwagi,

wyrabiają umiejętność osiągania wyznaczonych celów,

uczą planowania,

uczą prawidłowego oceniania sytuacji,

uczą uczciwego współzawodnictwa.

 

autorka zdjęć i tekstu: Jadwiga Bieńkowska

Gramy w szachy

93

2016-04-25

25 kwietnia do naszej szkoły przyjechały z wizytą stawonogi.

Po instrukcji jak należy zachowywać się ,by dowiedzieć  się o nich i ich życiu jak najwięcej przystąpiliśmy do podziwiania okazów.

Maleńki skorpion, niewielki, biały rak nie wzbudzały zbyt wielkich emocji, ale  widok pająków ptaszników spowodował przestrach i lęk u niektórych uczniów.

Dopiero pod koniec pokazu przekonali się, że ich obawy były niepotrzebne,

bo prezentowane stawonogi nie należą do groźnych i niebezpiecznych gatunków zwierząt.

 

autorka zdjęć i tekstu: Jadwiga Bieńkowska

Poznajemy stawonogi

92

2016-04-22

Międzynarodowy Dzień Ziemi  w Publicznej Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza jest  oczekiwany i obchodzony uroczyście.

W tym roku rozpoczęliśmy jego świętowanie od inscenizacji przygotowanej przez oddział przedszkolny pod kierunkiem pani Agnieszki Grabowskiej. Obejrzeliśmy krótki film promujący piękno planety na której żyjemy. Uczniowie wybrali z rosnących przy szkole drzew te, którymi chcą się zaopiekować i nadali im imiona, by w przyszłości obchodzić ich ,,imieniny”. Było dużo radości i dyskusji, które z imion będą się podobały nie tylko ,,chrzestnym”, ale także drzewom. Obchodzone święto uczono także plakatami wykonanymi przez dzieci i nawołującymi do ochrony istniejącego wokół nas świata. Prace małych artystów zostały nagrodzone.  Punktem kulminacyjnym obchodów było sadzenie roślin przyniesionych przez dzieci. Będą mogły potem pielęgnować i obserwować co się dzieje, jak rosną i rozwijają się nowe sadzonki.

Tradycyjne zbieranie śmieci na terenie przyszkolnym zakończyło ten bardzo ważny i bogaty w wydarzenia dzień.

 

autorka zdjęć i tekstu: Jadwiga Bieńkowska

Dzień Ziemi

91

2016-04-03

Zgodnie z regulaminem konkursu może w nim brać udział po sześć osób z każdej placówki.

   W etapie szkolnym, po przesłuchaniu recytatorów z klasy pierwszej i trzeciej  komisja wyłoniła następujących przedstawicieli: Krystynę Albińską, Nikolę Kułakowską,  Natalię Sandomierską - uczennice klasy trzeciej , Martynę Nowak, Mikołaja Rafalskiego, Antoniego Śniegoskiego – uczniów klasy pierwszej.

17 marca te dzieci reprezentowały naszą szkołę na w/w konkursie

w klubie ,,Uśmiech ‘’ w Ożarowie Mazowieckim.

   Ich występy zakończyły się olbrzymim sukcesem. I miejsce w recytacji uczniów klas 1-3 zajął Mikołaj Rafalski i wystąpi w finale konkursu w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie. II miejsce zajęła Nikola Kułakowska. Wyróżnienia otrzymali- Martyna Nowak i Antoni Śniegoski. Wszyscy przedstawiciele naszej szkoły swoimi występami wzbudzili zainteresowanie jury i zasłużyli na uznanie nauczycieli, koleżanek i kolegów. Gratulujemy !

 

autorka zdjęć i tekstu: Jadwiga Bieńkowska

39 konkurs recytatorski ,,Warszawska Syrenka”

90

2016-04-01

Wartości dotyczące życia rodzinnego przekazywali uczniom naszej szkoły aktorzy

teatrzyku występując w szkole w dniu 1 kwietnia.

Zapracowani rodzice nie mają czasu nie tylko dla swoich dzieci, ale i dla seniorów rodu. Zmęczeni wolą włączyć telewizor i sięgnąć po pilota. Cierpi na tym nie tylko ich zdrowie, kondycja fizyczna, ale i więzi rodzinne. Dopiero przykre wydarzenia powodują, że ojciec zaczyna postępować inaczej, nie tylko wobec swojego syna, ale także wobec swoich rodziców, którzy z utęsknieniem oczekują na odwiedziny, czują się osamotnieni i żyją tylko wspomnieniami.

Takie przedstawienie codziennego życia rodzinnego, które jest coraz częściej udziałem wielu rodzin na pewno zmusiło do zastanowienia i refleksji dzieci oglądające spektakl.

 

autorka zdjęć i tekstu: Jadwiga Bieńkowska

Teatrzyk - Nie ma jak życie rodzinne

89

2016-03-21

Ta wiadomość jest zawsze pewna . I w tym roku 21 marca wiosna zawitała do Publicznej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Umiastowie. Uczniowie klasy pierwszej pod kierownictwem pani Beaty Truszkowskiej na jej powitanie przygotowali  inscenizację.

 Na wiosnę oczekiwały występujące w niej różne zwierzęta. Także wiatr i słońce próbowały przyspieszyć jej przyjście. Wezwania zwierząt i ich wiara w nadejście nowej pory roku okazały się skuteczne. Piękna, radosna wiosna, z koszem pełnym kolorowych kwiatów zawitała do szkoły. Na jej powitanie wszyscy zebrani utworzyli duże koło i śpiewając  piosenki  o tematyce wiosennej, bawili się wesoło. Dzieci w zielonych strojach, podkreślających tę wesołą uroczystość,  zostały nagrodzone słodyczami .

  Należało jeszcze pożegnać złą Zimę, której symbolem była Marzanna. Utworzono korowód i zaniesiono  kukłę do ogniska, by już więcej w tym roku swoimi kaprysami nie psuła  pogody i nie dokuczała ludziom. Pełni wiary ,że marzenia i plany się powiodą, brać uczniowska powróciła do dalszej pracy w ławkach szkolnych.

 

autorka zdjęć i tekstu: Jadwiga Bieńkowska

Powitanie wiosny

88

2016-02-25

Pod takim tytułem uczniowie naszej szkoły dnia 25 02 2016 r. obejrzeli teatrzyk.  Zawierał w swojej treści trzy bardzo cenne porady dotyczące zachowania w trudnych i niebezpiecznych dla dziecka sytuacjach, które najłatwiej i najlepiej zapamiętać w oparciu o postacie bajkowe.

     Mała kózka sprytnie zażegnała niebezpieczeństwo i nie wpuściła do domu wilka. Pokazana przez niego łapa nie przypominała kopytka mamy więc musiał się oblizać smakiem, bo kózka pamiętała o jej przestrogach, była posłuszna i nie otworzyła drzwi nieznajomemu.

    Czerwony Kapturek przekonał dzieci, że należy przestrzegać ustalonych zasad, nie zbaczać z drogi i nie prowadzić rozmów z nieznajomymi, gdyż może to doprowadzić do groźnych wydarzeń dotyczących innych członków rodziny.

    Dziecko jako uczestnik ruchu drogowego powinno znać zasady zachowania się na drogach we wsi i w mieście. Przechodzenie po pasach, na zielonym świetle zapewni bezpieczeństwo przy przechodzeniu przez jezdnię. W razie kłopotów pomocą zawsze posłuży policjant. Niedostosowanie się do przepisów ruchu drogowego kosztowało bajkowego, dumnego i nieposłusznego pawia utratę jego pięknego ogona.

    Dzieci bardzo dobrze rozumiały intencje przekazywanych im porad. Włączały się w spektakl, kierowały bezpieczeństwem występujących bohaterów, pamiętały o zagrożeniach w ich codziennym życiu i wiedziały jak powinny postępować w zaistniałych sytuacjach.

Na zakończenie za trud i dobrą, wspólną zabawę brawami nagrodziły aktorów.

 

autorka zdjęć i tekstu: Jadwiga Bieńkowska

Teatrzyk - Cenne rady

86

2016-02-18

Minęło 58 lat od czasu powstania Publicznej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Umiastowie. W rocznicę tego święta-18 lutego, uczniowie klasy trzeciej pod kierunkiem p. Jadwigi Bieńkowskiej przygotowali inscenizację przedstawiającą twórczość patrona naszej szkoły oraz koleje jego życia.

W przystępny, zrozumiały dla naszych małych uczniów sposób, zaprezentowali wiadomości o życiu poety, zachęcili do czytania jego utworów, przedstawiając krótkie informacje na temat ich treści. Rapowana piosenka utrwaliła przedstawianą wiedzę, a zakończenie programu artystycznego wierszem Adama Mickiewicza ,,Przyjaciele”,  z inscenizacją do niego, okazało się dużym sukcesem. Dzieci z ciekawością i w ciszy słuchały występu starszych kolegów. W przeprowadzonym przez p. dyrektor Grażynę Pytkowską quizie wykazały się dużą ilością zapamiętanych faktów, ciekawostek i wiadomości przekazanych im w inscenizacji. Zgodnie z tradycją, urodziny szkoły zakończone zostały słodkim poczęstunkiem.

 

 

autorka zdjęć i tekstu: Jadwiga Bieńkowska

Urodziny naszej szkoły

85

2016-01-29

Minęło pięć miesięcy wytężonej pracy w szkole, wyniki pozytywne więc śmiało i z radością można się oddać karnawałowej zabawie.

  29 stycznia rozpoczęły ją dzieci z oddziału przedszkolnego. Przebrane, z dumą prezentowały swoje stroje. Aktywnie uczestniczyły w zabawach proponowanych przez prowadzącego, czuły się doskonale. Szczęśliwe, bawiły się na zjeżdżalni, w basenie z piłeczkami, a potem zmęczone i głodne z przyjemnością zajadały kanapki przygotowane przez mamy, pyszne pączki i owoce. Pomogły im w tym dzieci klas 1-3, które przyszły w późniejszym terminie na swoją część zabawy. One również paradowały w strojach godnych uznania i pochwały.

Z radością włączyły się zabawę, a wymyślne kreacje fruwały w powietrzu.

Z czasem niektóre z nich doszły do wniosku, że równie dobrze i bezpieczniej dla stroju, można bawić się po zmianie kostiumu. Zabawa była tak udana, że spocone czoła, mocno zaróżowione policzki i czasem brak oddechu, nie stanowiły przeszkody. Dobrze będzie odpocząć po niej i pomyśleć o nowych wyzwaniach czekających na dalszej  drodze zdobywania wiedzy i umiejętności.

 

autorka zdjęć i tekstu: Jadwiga Bieńkowska

Karnawałowe szaleństwo

84

Dzień Babci i Dziadka

2016-01-21

Dzień Babci i Dziadka w Publicznej Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza  w Umiastowie, to od wielu lat ważne wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń naszej placówki.

Na zaproszenie wnucząt  przybyło i w tym roku bardzo dużo gości. Niektórzy z nich przyjechali na tę uroczystość z odległych regionów Polski. Ze wzruszeniem wsłuchiwali się w inscenizacje prezentowane przez dzieci z oddziału przedszkolnego, klasy pierwszej, drugiej i trzeciej. Oklaskami nagradzali słowa, mówiące o uznaniu, szacunku i miłości wnucząt do nich.

 Ta niepowtarzalna atmosfera, która się wytworzyła w czasie występów dzieci, to także podziękowanie dla przybyłych za ich  bezinteresowną opiekę nad wnukami, pomoc w codziennych tarapatach, cierpliwość i ogromną miłość. Wręczeniem własnoręcznie wykonanych upominków i pogaduszkami z wnuczętami  przy herbacie i cieście zakończyło się  świętowanie w szkole Dnia Babci i Dziadka.

 

autorka zdjęć i tekstu: Jadwiga Bieńkowska

 

wykonanie - hosting - obsługa

Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju i Edukacji Dzieci Wiejskich przy S.P. im. Adama Mickiewicza w Umiastowie